Dnes je pondělí 19.10.2020, 17:39, svátek má Vendelín.

Starosta města Varnsdorf bude obhajovat svůj post

obr

1.10.2018 - Varnsdorf - 
Starosta města Varnsdorf Stanislav Horáček bude v letošních podzimních komunálních volbách obhajovat post starosty města Varnsdorf na kandidátce
ANO.

 

„Samozřejmě bych chtěl pokračovat v započaté práci. Ale všechno záleží na voličích.
Stále se nepovažuji za pravého politika. Mně politika baví v případě, že vidím výsledky. S tím jsem do toho šel. Abych jen neremcal a zapojil se, pokud chci něco změnit. Protože jsme neslibovali žádné vzdušné zámky, většina z toho, co jsme voličům slíbili, bylo splněno, nebo jsme se o splnění všemi silami alespoň pokusili“, uvedl nám starosta města. Dodal, že se podařilo nastartovat rozvoj města, ať už v úspěšných žádostech o dotační prostředky, nebo zvýšením počtu opravených místních komunikací. Do Varnsdorfu přiteklo za uplynulé volební období zhruba 130 milionů korun. Došlo také k výměně podstatné části osvětlení na úspornější a modernější zdroje. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce polikliniky včetně inženýrských sítí a dokončila se revitalizace náměstíčka U Věžičky. U rybníků Mašíňák a Gehus vznikly příjemné odpočinkové zóny. Opravují se školská zařízení, staví se nová sportoviště a ta stávající se renovují. Dále probíhá rozsáhlá rekonstrukce autobusového terminálu, jejíž kolaudace je naplánována již za pár měsíců. Další ohromnou investicí v řádu několika desítek milionů korun je místní nemocnice. Zde vzniká nový gastroprovoz a budují se nové výtahy. Varnsdorfští nezapomněli ani na Hrádek, kde byla vybudována kanalizační přípojka a vodovod. Proměnil se i hřbitov a jeho okolí, kde se budovaly nové cesty a chodníky. Jak se zdá, Varnsdorf vzkvétá, ale nás by zajímalo, co se naopak nepovedlo.
„Přes naši velkou snahu se nám nepodařilo zrušit vyloučenou lokalitu. Prosadili jsme sice opatření obecné povahy, které zamezuje nově příchozím čerpat doplatky na bydlení, ale protože politika je někdy i politikaření, další snahy tu věc řešit, přišly vniveč. Ono ale není moc možností. Jediný způsob řešení je odkup těchto bytů a mít pod kontrolou nájemníky. Město postupně získalo asi 20 bytů v této lokalitě od starousedlíků, kterým nabídlo nájemní městské byty v jiné lokalitě.  Dalších 25 bytů jsme získali v aukci. Poté se nám však již nepodařilo přesvědčit některé zastupitele k výkupu dalších 100 bytových jednotek. Po složitých jednáních město dostalo od pánů Pražáka a Němce exkluzivní, časově omezenou nabídku. Nabídnutá cena byla vzhledem k současným tržním cenám bytů velmi přiměřená. Přestože jsem na zastupitele apeloval, abychom nákup odsouhlasili, někteří zastupitelé se nedokázali rychle rozhodnout, u dalších rozhodovala závist, aby náhodou tito obchodníci s chudobou zase něco nevydělali“, řekl nám k problému Stanislav Horáček. Tímto přístupem se ale řešení problému odsouvá a radnice je nadále skoro bezmocná. „Někdy se člověk musí rozhodovat rychle. Já jsem na to jako manažer zvyklý, ovšem někdo to neumí. Bohužel to neumějí ani někteří naši zastupitelé, kteří jsou v zastupitelstvu asi jen proto, aby tam byli. Dodám jen, že byty poté v aukci získal nový vlastník- pražská realitní kancelář ještě o 15% dráž, než bylo nabídnuto nám. To je potvrzení toho, že nabídnutá cena byla opravdu dobrá“ dodal.

A vaše plány, pokud ve volbách uspějete?


„Naší prioritou je zajištění a udržení dostupnosti zdravotní péče. Situace je kritická, takže mě těší, že se nám podařilo dojednat, že do konce roku by měli nastoupit čtyři zubaři. Moc nevěřím, že se nemocnici v Rumburku podaří udržet, proto očekávám, že se posunou jednání, která jsme započali s Krajskou zdravotní, a.s. Máme připravený krizový scénář, jak zachovat zdravotní péči nejen pro Varnsdorfáky, ale i pro celý Šluknovský výběžek. Další prioritou jsou investice. Chceme dokončit rekonstrukci Hrádku a Červeného kostela s pomocí dotačních programů. Z našeho programu bych ještě jmenoval obnovu náměstí a samozřejmě zrušení vyloučené lokality všemi možnými způsoby. Nový vlastník těchto 100 bytů deklaruje, že není obchodník s chudobou a chce byty opravit. Což je dobrá zpráva. Z bytů v lokalitě bychom mohli pomocí dotačních programů udělat startovací byty pro mladé nebo byty pro seniory. Další prioritou budou nové parkovací plochy u sídlišť, dále máme ambici rekonstruovat převážnou část městských silnic a chodníků, dokončit výměnu veřejného osvětlení. Celkovou rekonstrukci také čeká základní školu Karlova. Chceme se zabývat rekonstrukcí Střelnice a divadla včetně přilehlého parku.
Naším cílem je zvýšit počet lidí používajících naši městskou dopravu a proto zavedeme jízdné zdarma pro všechny cestující a zvýšení počtu zastávek“, vypočítal aktivitu v případě úspěchu při volbách starosta města Stanislav Horáček.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ŘíjenDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info