Dnes je středa 26.2.2020, 22:56, svátek má Dorota.

Bývalý ředitel Domu kultury Střelnice Rumburk Mgr. Miloslav Kucer je očištěn

Rumburk –
Od dubna minulého roku kriminální služba Policie ČR prověřovala trestní oznámení na bývalého ředitele Domu kultury Střelnice Rumburk Mgr. Miloslava Kucera. Trestní oznámení podal svého politického kritika Kucera starosta města Rumburk Ing. Jaroslav Sykáček. Trestní oznámení bylo podáno na podezření na možné spáchání porušení povinnosti při správě cizího majetku, podvodu, popřípadě jiného trestného činu týkajícího se hospodaření příspěvkové organizace Dům kultury Střelnice Rumburk. Podkladem pro trestní oznámení byl výstup z veřejnosprávní kontroly, která probíhala od srpna do prosince 2016. Tedy do doby, kdy už Miloslav Kucer ředitelem nebyl. Byl totiž odvolán k 30.11.2016 a závěry právě této veřejnosprávní kontroly měly zpětně „vyrobit“ důvod k jeho odvolání. Kontrola se odehrávala v „režii“ Mgr. Dagmar Žákové, tehdejší členky zastupitelstva města za ČSSD, která dnes na rumburské radnici zastává funkci pověřené výkonem činností tajemníka Městského úřadu Rumburk. V kuloárech se dokonce šušká o tom, že právě tato paní, která je přímo podřízená starosty Sykáčka, ho ve skutečnosti „řídí“, místo toho, aby on řídil jí. Případ nejdříve prověřovala kriminální služba Policie v Rumburku. Vzhledem k tomu, že právě Mgr. Žáková nebyla s postupem rumburských kriminalistů spokojena, bylo rumburským v červnu vyšetřování na podnět města Rumburk Okresním státním zastupitelstvím v Děčíně odňato a předáno do Děčína. Prošetřování trestního oznámení tedy v podstatě proběhlo na policii hned dvakrát na dvou různých místech. Po prošetření kriminální služba Policie ČR v Děčíně vydala v polovině října vyrozumění o tom, že nebyly zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.
Toto vyrozumění policie vzala koncem října na vědomí rada města. Následně si o listiny jako zastupitel města zažádal pan Jaroslav Trégr. Jak se podařilo naší redakci zjistit, tak Jaroslav Trégr listiny neobdržel ani do jednání zastupitelstva města dne 21.12.2017, což bylo cca 5 týdnů od podání žádosti, a to i přes to, že tato povinnost je ze zákona a výslovně je to uvedeno i ve Stanovisku odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra ČR č.1/2016. Odmítla je vydat právě Mgr. Dagmar Žáková a na zastupitelstvu města i starosta Jaroslav Sykáček.
Dnes je tedy už zcela jasné a dokonce úředním razítkem potvrzené, že se bývalý ředitel Miloslav Kucer ničeho nezákonného nedopustil. Jeho odvolání z  funkce ředitele a následné podání trestního oznámení nebylo ničím jiným než likvidací politického oponenta. To, že zájem a prospěch na jeho odstranění mělo zejména rumburské Město Lidem (Bronislava Nedvědová, Alois Kittl) a ČSSD (Jaroslav Sykáček, Dagmar Žáková) je dnes už veřejným tajemstvím. Ti si do vedení rumburského kulturáku dosadili členku svojí strany Šárku Růžičkovou Štruplovou. Do čela rumburských sportovišť si zase Město Lidem dosadilo svého člena Voldřicha. Jak je však vidět na případu žádosti Jaroslava Trégra, tak „špinavosti“ se na rumburské radnici odehrávají stále.              

red

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info