Dnes je sobota 4.7.2020, 8:46, svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj.

Zeptali jsme se za vás ředitele Střední průmyslové školy TOS Varnsdorf s.r.o. Ing. Františka Hricze

Varnsdorf -

Právě v této době se žáci 9. tříd základních škol rozhodují o tom, na jakou střední školu si podají přihlášku. Jaké jsou největší výhody studia na nově vzniklé Střední průmyslové škole TOS VARNSDORF s.r.o.?
Naše škola zahájila činnost před půldruhým rokem, v současné době máme 85 žáků ve dvou ročnících. Jsme soukromá škola založená strojírenskou firmou TOS VARNSDORF a.s. a tomu odpovídá i naše vzdělávací nabídka – maturitní obory Strojírenství a Mechanik seřizovač a učební obory Strojní mechanik a Obráběč kovů. Maximálně využíváme naší přednost, že škola je přímo v areálu firmy, praktická výuka probíhá v dílnách v reálném pracovním prostředí. Všem absolventům naší školy garantujeme pracovní uplatnění ihned po ukončení studia nejen v TOS VARNSDORF a.s., ale příp. i v dalších 11 firmách, se kterými máme uzavřenu smlouvu o spolupráci a které mají zájem o absolventy našich oborů.

Co nabízíte žákům navíc, jako nadstandard oproti jiným středním školám?
Byť jsme škola soukromá, žáci neplatí škole, ale škola platí žákům. Škola nevznikla za účelem dosahování zisku, ale za účelem dosažení vyšší kvality ve vzdělávání, které dáváme přednost před kvantitou. Za tímto účelem jsme žákům vytvořili podmínky, které je mají motivovat ke studiu. V první řadě je to prospěchové stipendium 300,-  až 1000,- Kč měsíčně dle dosaženého prospěchu, dále příspěvky na dopravu do školy, na ubytování na domově mládeže, na nákup školních potřeb, zdarma zapůjčujeme učebnice na odborné předměty, poskytujeme žákům pracovní oděv a obuv atd. Pro zajímavost – ze 40 žáků 2. ročníků jich 14 pobírá prospěchové stipendium, absence na vyučování je minimální, absence a prospěch žáků hluboko pod krajským průměrem. Nastavené podmínky a kritéria hodnocení jsou pro žáky skutečně motivační. Podrobnější informace je možno získat na webových stránkách školy www.spstosvarnsdorf.cz.

Jak byste hodnotil dosavadní činnost školy?
Jak už jsem řekl, výuku jsme zahájili 1. září 2016. Záměrem bylo otevřít 1. ročníky maturitních oborů Strojírenství a Mechanik seřizovač a tříletých oborů Strojní mechanik a Obráběč kovů. To se podařilo, v těchto 4 oborech studuje v současné době celkem 85 žáků. Po stránce organizace výuky vše funguje nad očekávání a bez problémů, koncem září žáci 1. ročníků absolvovali třídenní adaptační kurz ve Sloupu v Č., byla ustavena správní rada školy složená ze zástupců spolupracujících firem. Zájem rodičů o prospěch žáků a jejich spolupráce se školou je příkladná, o čemž svědčí téměř stoprocentní účast rodičů na třídních schůzkách. Věřím a jsem přesvědčen, že záměr TOS VARNSDORF a.s. – vychovat novou generaci strojařů - se nám daří naplňovat.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ČervenecDalší »
PoÚtStČtSoNe
  
10 11 12 
13 14 15 16 17 18 19 
20 21 22 23 24 25 26 
27 28 29 30 31   
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info