Dnes je středa 21.10.2020, 13:03, svátek má Sabina.

Mikulášovičtí odvolali starostku města

Mikulášovice – Necelých deset měsíců před koncem volebního období odvolali zastupitelé Mikulášovic starostku Miluši Trojanovou. Jednání zastupitelstva bylo velmi emotivní a většina občanů, kteří byli na zastupitelstvu přítomni, se starostky zastávala.  Novým starostou se stal Emil Bláha, který doposud působil jako místostarosta. Hlavním důvodem k odvolání má být nedostatek informací zastupitelům a podání trestních oznámení ze strany paní Trojanové na dva členy zastupitelstva.
Dnes už bývalá starostka Mikulášovic to ale vidí jinak. „Hlavní důvod mého odvolání je zřejmě fakt, že jsem plánovala vyhlášení výběrového řízení na post ředitele školy a školky. V srpnu tohoto roku totiž končí mandát nynější ředitelce školky i školy, a obě dvě dámy se s největší pravděpodobností bály, že své pozice neobhájí.  Jedna ředitelka má v zastupitelstvu tři učitele a druhá syna, manžela a zaměstnance. Zastupitelstvo v Mikulášovicích má jedenáct členů“, uvedla nám ke svému odvolání Miluše Trojanová. Dodala, že trestní oznámení se týkala veřejné zakázky realizované před sedmi lety bývalým starostou. U té se nyní začaly projevovat vady, kvůli nimž nesvítí veřejné osvětlení. 
Nový starosta vidí celou věc jako nešťastnou a zbytečnou.  Může to uškodit zejména rozpracovaným projektům, které byly hlavně díky bývalé starostce realizovány. Ta za sedm let práce zařídila přísun 48 miliónů korun do rozpočtu města na různé projekty. Písemné vyjádření a zdůvodnění proč byla starostka odvolána, slíbili zastupitelé dodat co nejdříve. „Mým úkolem je to abych eliminoval škody a dovedl město k řádným volbám, kde se občané našeho města mohou svobodně rozhodnout, komu dají na příští volební období svůj hlas“, uvedl nám nový starosta Mikulášovic.
Největším podivností na celé záležitosti je ale fakt, že hned po odvolání starostky jí zastupitelé schválili odměnu ve výši padesáti tisíc korun českých. Proč tedy starostku odvolávali, když dle odměny jsou s její prací spokojeni, je otázkou.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ŘíjenDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info