Dnes je neděle 23.2.2020, 17:04, svátek má Svatopluk.

Do školství ve Šluknovském výběžku půjdou miliony korun

obr

foto: Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje


Šluknovský výběžek – 

V tomto volebním období by se Radou Ústeckého kraje deklarovaná podpora Šluknovskému výběžku měla dočkat naplnění. Jedná se o jednu z priorit programového prohlášení stávající koalice.
Příslušnými orgány byl schválen záměr významné investice do školních budov, z nichž nejvýznamněji by pozitivní změny měli pocítit žáci a pedagogové S3CR ve Varnsdorfu.
„Pokud se ohlédneme za prvním rokem působení krajského zastupitelstva v pátém volebním období, myslím, že spatříme množství pozitivních změn, které se nám podařilo prosadit“, uvedl nám náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd, který žije ve Šluknovském výběžku.
Dodal, že jako zásadní považuje navýšení finančních prostředků do sportu a to z 3,5 milionu na sedm v rámci dotačního programu „Sport 2017“. Sportování našich dětí považuje náměstek za důležitý prvek primární prevence. V této souvislosti se také připravil důležitý strategický dokument „Koncepce podpory sportu a pohybových aktivit občanů Ústeckého kraje na období 2018 až 2028“. Pokud bude přijat, tak jak je navržen, zvýší se množství peněz do sportu pro občany Ústeckého kraje několikanásobně.   V oblasti investic se podpořily jak projekty z evropských fondů, tak financované z rozpočtu kraje.  V rámci Šluknovského výběžku se mimo jiné se podařilo získat finanční příspěvek ve výši 500.000,-- pro fotbalovou akademii FK Varnsdorf. Peníze budou využity zejména na pronájmy sportovišť, nebo dopravu k mistrovským utkáním. „V oblasti vzdělávání jsme například podpořili zdravotnické vzdělávání našich žáků a to prostřednictvím stipendií pro budoucí zdravotnické sestry nebo asistenty. Dáme také možnost získat plnou kvalifikaci pro profesi zdravotní sestry ve Varnsdorfu na vyšší odborné škole. Tam by měl vzniknout nový studijní obor“, dodal Petr Šmíd. Absolventi z Rumburku, nebo pracující sestry si tak mohou udělat nástavbu ve Varnsdorfu a zvýšit si tak kvalifikaci. Následně by se na této škole měl otevřít i obor pro pracovníky v sociálních službách.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info