Dnes je středa 26.2.2020, 20:05, svátek má Dorota.

Kam na střední školu

obr

foto: studenti prvního ročníku Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu, Varnsdorf

 

19.1.2018 - Šluknovský výběžek -
Také letos se bude mnoho školáků, kteří končí povinnou školní docházku na základních školách, rozhodovat, kam na střední školu.
Při samotné volbě střední školy je nutné zvážit, jaké má žák zájmy, zda je studijní typ a jaké má představy o budoucím povolání. Důležitý je také faktor uplatnění na trhu práce. V současné době mají firmy a společnosti zájem především o absolventy technických oborů.
Při výběru střední školy pomáhají žákům také výchovní poradci na základní škole, nebo internetové stránky spe¬cializující se na vzdělávání, např: www.seznamskol.eu. Na internetových stránkách varnsdorfské Vyšší odborné školy a Střední školy www.skolavdf.cz,  si žáci mohou prohlédnout studijní obory, učební obory a také to, jak celá škola funguje. Například obor Bezpečnostně právní činnost mohou studovat žáci, kteří by se na trhu práce chtěli uplatnit jako policisté, či záchranáři. Také lesnická škola ve Šluknově nabízí na svých stránkách seznam oborů ke studiu, více na www.lesnicka-skola.cz.
Uchazeči o studium mohou pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky a to nejpozději do 1. března 2018. Nejlépe osobně, nebo doporučeně.
Přijímací řízení se konají v termínech, které určí ředitel příslušné střední školy. Pro letošní rok
se první kolo přijímacích zkoušek koná od 12. 4. do 22. 4. 2018. Každá škola by na svých stránkách měla mít termíny přijímacích zkoušek nejpozději do konce ledna.
V 1. kole přijímacího řízení má každý uchazeč právo konat jednotnou zkoušku dvakrát (na každé přihlášené škole nebo oboru jednou), přičemž se pro rozhodnutí o přijetí využije lepší výsledek z jednotných testů.
Uchazeč bude konat jednotnou zkoušku v prvním kole přijímacího řízení na jedné škole 2x jen v případě, že by na téže škole uplatnil obě přihlášky do různých oborů vzdělání (případně odborných zaměření podle školního vzdělávacího programu), kde se jednotná zkouška koná.
Žáci budou skládat jednotnou zkoušku formou didaktického testu z předmětu český jazyk a literatura a předmětu matematika a její aplikace. Varianty testů jsou různé pro čtyřleté obory vzdělání (včetně oborů nástavbového studia), pro šestiletá gymnázia a pro osmiletá gymnázia. Maximální možný počet dosažených bodů v didaktických testech z matematiky i českého jazyka a literatury je 50 bodů. Minimální hranice úspěšnosti není centrálně stanovena, školy si kritéria pro přijetí stanovují samy do 31. ledna 2018.
Pro představu o formální podobě didaktických testů a typech úloh je možné se podívat na testy z pokusných ověřování organizace přijímacího řízení 2015 a 2016 a jednotné testy z roku 2017, které naleznete na stránkách  MŠMT, v záložce Testová zadání k procvičení. http://www.cermat.cz/jednotna-prijimaci-zkouska-2017-1404035397.html

Prváci ve Varnsdorfu Prváci ve Varnsdorfu studenti Střední lesnické a Střední odborné školy ve Šluknově i takto může vypadat výuka na střední škole Bezpečnostně právní obor
banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info