Dnes je pondělí 16.9.2019, 0:36, svátek má Ludmila.

Další zbytečná lež starosty Rumburka Jaroslava Sykáčka

6.12.2017 -
Rumburk – Starosta města Rumburk Jaroslav Sykáček si tentokrát svými výroky proti sobě postavil dalšího regionálního politika, a to senátora za okres Děčín Zbyňka Linharta. V dalším ze svých článků v Rumburských novinách totiž starosta Rumburku Jaroslav Sykáček nepřímo obviňuje senátora Linharta z toho, že si přeje, aby rumburská nemocnice zkrachovala. "Těžko mohu nějak smysluplně reagovat na další výpady a polopravdy pana Sykáčka. Bohužel, obávám se, že to nejsou poslední útoky a především takovéto napadání kdekoho a na všechny strany vůbec neřeší stav rumburské nemocnice a nepomůže ani městu Rumburk", uvedl k celé záležitosti  senátor Zbyněk Linhart a dodal, že dál už se k mediálním výpadům Jaroslava Sykáčka nebude vyjadřovat.
Jaroslav Sykáček ve zmiňovaném článku obviňuje senátora Linharta z toho, že si dělal PR na slavnostech města a na městem dotované akci, a to na koncertu Michala Davida v roce 2014 na zimním stadionu v Rumburku. Kvůli této akci se podle Sykáčka musela koupit multifunkční plocha za šestset tisíc korun. Pravda je ale taková, že tato akce dotovaná městem a ani žádnou jeho organizací nebyla vůbec! Jednalo se o takzvané spolupořadatelství, které pro pořadatele znamená mít loga partnera /v tomto případě volebního sdružení RUMBURÁCI.cz/ na propagačních materiálech, které k akci vydával.  Multifunkční plocha byla pořízena mnohem dříve, než se koncert konal a to za účelem zejména sportovních aktivit, jako je in-line bruslení, nohejbal a jiné sporty. K těmto aktivitám pak následně také sloužila. Na zmiňovaný koncert multifunkční plocha nebyla vůbec použita, a to kvůli tomu, aby se nepoškodila. To můžou potvrdit samotní občané Šluknovského výběžku, kteří se ho účastnili a náramně si ho i užili /viz. foto z akce na www.sluknovsky-vybezek.cz/. Další podobnou akci /koncert/ tady nové vedení jak radnice, tak ani domu kultury, neuspořádalo.  Zmíněná multifunkční plocha se dle našich informací již nevyužívá a je uskladněna na zimním stadionu.  „Ano, pana Zbyňka Linharta jsme požádali, aby na koncert přišel vylosovat cenu pro diváky a byli jsme velmi rádi, že se celé akce i osobně účastnil“, řekla nám Marie Kucerová, organizátorka akce a majitelka pořádající agentury „Je to člověk, za kterým je dlouhodobě vidět obrovský kus práce, a to nejen v Krásné Lípě, a kterého si velmi vážím. To se ovšem nedá říci o všech politicích v regionu“, dodala. Práce politika totiž znamená mimo jiné, dělat si PR na různých akcích.  A nejlépe si své PR dělá právě pan starosta Jaroslav Sykáček, a to poctivě celé čtyři roky, tedy celé volební období. Není tajemstvím, že se objevuje na každé akci, kde se může zviditelnit, přestřihnout pásku, nebo položit nějaký ten věnec, vyfotografovat se v bazénu, či říct proslov k lidem právě na slavnostech. To je přece práce politika a pan starosta Sykáček se toho velmi důsledně drží. A na tom přece není nic špatného.  A protože politik je veřejně činná osoba, měl by ale také snést i větší míru kritiky, když se ozve někdo, komu se to nelíbí.
V nedávné době si starosta Sykáček, dá se říci „znepřátelil“, vedení Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. O převodu ztrátové nemocnice jednal Rumburk s krajem delší dobu. Nakonec se Rumburk rozhodl fakticky ukončit jednání s Ústeckým krajem a vyhlásit veřejný tendr na prodej nemocnice, do kterého se kraj pochopitelně rozhodl nepřihlásit.  Podmínky tendru, který je vyhlášen pro uchazeče ze soukromého sektoru, jsou totiž naprosto odlišné (výrazně mírnější), než ty, které Rumburk Ústeckému kraji předložil při vyjednávání. Shrneme-li to, tak podle starosty Sykáčka za stávající stav Lužické nemocnice může vlastně Ústecký kraj, krajští zastupitelé, bývalé vedení nemocnice a města Rumburk a nově také senátor Zbyněk Linhart.

foto diváků na akci koncert Michala Davida v Rumburku 2014

 

 

 

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ZáříDalší »
PoÚtStČtSoNe
      
10 11 12 13 14 15 
16 17 18 19 20 21 22 
23 24 25 26 27 28 29 
30       
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info