Dnes je neděle 23.2.2020, 18:59, svátek má Svatopluk.

Hlasování o vyhlášení tendru na prodej rumburské nemocnice bylo těsné

obr

Hlasování:

pro nové podmínky prodeje nemocnice hlasovali - W.Kotmel, P. Vít, B. Nedvědová, R. Bušková, J. Hlavsa, J. Pimpara, K.Diviš, A. Kittl, L. Pokorný, J. Sykáček, P. Dubravec, J. Růžička

proti byli - E. Dvořák, MUDr. P. Vondráček, V. Staněk, J. Trégr, MUDr. V. Kolařík

hlasování se zdrželi - D. Dvořák, L. Růžička, R. Andrš, K. Schäfer, 

nepřítomni - A. Zibnerová, P. Adamec

10.11.2017 - 
Rumburk –
Hlavním bodem jednání rumburského zastupitelstva města, které proběhlo v polovině října, byla opět problematika Lužické nemocnice a polikliniky Rumburk. Zastupitelé jednali o vyhlášení veřejné soutěže na koupi akcií nemocnice. Materiál, který obdrželi v řádném termínu byl těsně před jednáním doplněn o přílohu č.4 – Požadované náležitosti kupní smlouvy. Kdo by ze čtenářů čekal, že doplněný materiál obsahoval např. sankce kupujícího za případné porušení podmínek, spletl by se. Je to právě naopak. Uvedeny jsou pouze sankce vůči prodávajícímu, tedy městu Rumburk. Materiál měla podle usnesení zastupitelstva města připravit Rada města Rumburk. Při jeho projednávání v zastupitelstvu však vyšlo najevo, že ve skutečnosti materiál připravovalo představenstvo nemocnice a pro představenstvo ho připravil jeho člen Ing. Petr Voldřich (Město lidem). Jak se předmětný materiál oficiální cestou dostal z představenstva nemocnice na radnici, není známo. Následně zmíněné materiály dostala na stůl jakási „pracovní skupina“, která dodnes nemá od zastupitelstva nebo od rady města žádné jmenování. Teprve potom materiál putoval do rady a následně do zastupitelstva města. Můžeme tedy konstatovat, že podmínky prodeje nepřipravovalo vedení města, ale samotné vedení nemocnice si připravovalo podmínky pro svůj vlastní prodej. Celkem netradiční postup.
Dá se říci, že na stanovení podmínek prodeje nemocnice, mělo velký vliv místní hnutí Město lidem. A to právě přes svého zástupce Ing. Petra Voldřicha. Ten mimochodem není ani členem zastupitelstva města.
Při projednávání materiálu se objevil ze strany zastupitelů Jaroslava Trégra (Rumburáci.cz) a Václava Staňka (KSČM) podiv nad tím, že v návrhu na prodej akcií nemocnice už není v podstatě žádná z tvrdých podmínek, které město stanovilo pro převod nemocnice Ústeckému kraji. Vedení města na to reagovalo tak, že navrhlo v podstatě po ukončení jednání s krajem tyto podmínky pro Ústecký kraj zrušit. Je to tedy hodně podobné jako v té pohádce, „odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“.

Velmi zvláštní situace nastala po vystoupení zastupitelů MUDr. Petra Vondráčka (ČSSD) a Ing. Karla Schäfera (ODS), kteří vyslovili názor, že podmínky na prodej akcií, tak jak jsou nastavené, můžou znamenat, že nabídku na odkup vůbec nikdo nepodá. V horším případě se bude jednat spíše o obchodníka s nemovitostmi. Navrhovali proto, aby byly podmínky rozšířeny o možnost dlouhodobého pronájmu na 10 let s následnou povinností koupě. To by podle nich mělo zvýšit šance na získání kvalitního kupce, který bude mít zájem zde provozovat lůžkové zařízení. Proti tomuto návrhu se dost ostře vymezil místostarosta města Jiří Pimpara (ODS). Místostarosta Pimpara konstatoval, že by to pro město nejspíš znamenalo i do budoucna dávat peníze do údržby budov nemocnice, a to prý nechce. Stejný názor měla i členka rady města Bronislava Nedvědová (Město lidem). Z diskuze tak vyplynulo, že k tomuto názorovému střetu zřejmě došlo jak v představenstvu nemocnice, tak i v radě města. V obou případech ho Ing. Karel Schäfer prohrál. Při hlasování nakonec těsnou většinou 12-ti hlasů prošel předložený návrh na prodej akcií nemocnice. Lidově řečeno, nemocnici dostane ten, kdo nabídne víc peněz. Dá se říci, že předseda představenstva a člen rady města Ing. Karel Schäfer tímto prohrál zcela zásadní hlasování, chceme-li názorový střet a výrazně tak ztratil svou pozici. Tento výstup zastupitelstva je velmi zvláštní i s ohledem na to, že všechny strany měly před volbami ve svých programech jako prioritu zachování a zlepšení poskytované zdravotní péče v rumburské nemocnici. Dnes už to pro většinu z nich zcela jistě neplatí. K „horkému“ materiálu se vůbec nevyjádřil místostarosta města Ing. Alois Kittl (Město lidem). Ten zřejmě čeká, jak se celá věc do budoucna vyvine. Těsně před hlasováním opustila jednání zastupitelka Anna Zibnerová (ČSSD), která se jinak k problematice nemocnice velmi ráda vyjadřuje. Naposledy tomu tak bylo na fb skupině Rumburk, když rozvíjela „myšlenku“, jak že se to v rumburské nemocnici léčí pacienti s infarktem. Možná ale nevěděla, že tito pacienti jsou vždy okamžitě transportováni do kardiocentra.
 

 

 

 

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info