Dnes je středa 26.2.2020, 20:29, svátek má Dorota.

Petr Šmíd: Občané v nás mají oporu

obr


Náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport PETR ŠMÍD prožívá hektické období. Je v jednom kole. Vedle mnoha pracovních jednání absolvuje také tiskové konference, besedy s občany, návštěvy různých institucí atd. To vše totiž vyžaduje předvolební kampaň. Petr Šmíd by rád zasedl do lavic Poslanecké sněmovny, kde by hájil zájmy severočeských obyvatel a Šluknovského výběžku.


Kandidujete za Stranu práv občanů (SPO) – Zemanovci s podporou politického hnutí Severočeši.cz. Proč zrovna za SPO? Vždyť v naší republice vyvíjí činnost mnoho jiných politických stran…
Základním volebním programem této strany jsou PEVNÉ ČESKÉ KOŘENY. Prosazujeme především právo občana na svoji zemi, na slušné žití – jak v produktivním věku, tak i ve stáří –, dále právo občana na přímou demokracii, přímou volbu starostů, primátorů a hejtmanů. Jsme zásadně proti vyvádění zisků zahraničních firem z naší země, což činí až 350 miliard korun ročně, odmítáme diktát Evropské unie, řešením je referendum o setrvání v EU, jsme proti umísťování nelegálních migrantů v naší zemi a islamizaci Evropy. Čestným předsedou SPO je prezident republiky, a proto na otázku proč kandiduji za SPO – Zemanovce odpovídám: „Protože Miloš Zeman potřebuje v parlamentu spojence!“ Zároveň je to vzkaz i všem voličům: „Váš hlas SPO – Zemanovcům je tak hlasem prezidentovi!“


Proč se vůbec angažujete ve veřejném životě?
Do politiky jsem vstoupil již před lety – a to na komunální úrovni. Jako učitel jsem měl ambici prosazovat výstavbu školních hřišť a ochranu památek ve Varnsdorfu, kde jsem se narodil a kde dodnes žiji. Postupně jsem se propracoval na místostarostu a ředitele školy a z těchto pozic mohl své záměry lépe prosazovat. Moje ambice je vybudovat pro mé dcery a všechny obyvatele našeho kraje takové prostředí pro život, aby na region byli právem hrdí.
Vykonáváte funkci náměstka hejtmana, která vám svojí náročností možná ničí nervy a určitě polyká spoustu volného času. Proč se chcete angažovat také v celostátní politice?
Domnívám se, že z této pozice mohu vykonat mnoho dobrého. Každý den si uvědomuji tu obrovskou porci odpovědnosti, kterou zároveň přijímám jako výzvu. Časová náročnost je vyvážena možností setkávat se se zajímavými lidmi. Tato setkávání přinášejí další zajímavé příležitosti pro rozvoj kraje. Do nejvyšších pater české politiky mě láká příležitost ovlivňovat tvorbu zákonů. Bojoval bych jako lev za přímou demokracii, za spravedlnost ve vyplácení sociálních dávek, za naše tradice, za rodinu jako základ normálně fungující společnosti. Děsí mě rychlost, s jakou jsou někteří zákonodárci ochotni hlasovat pro zákony, které způsobují rozvrat evropských hodnot. Jako jeden z příkladů takového počínání mohu uvést tzv. inkluzi, jež – pokud bude v současné podobě aplikována – způsobí nenapravitelné škody.


Podle volebních průzkumů máte jako SPO - Zemanovci reálnou šanci dostat se do Poslanecké sněmovny a do dolní komory parlamentu tak vstoupit hlavními dveřmi. Jste na tuto situaci vůbec připraveni?
Jednoznačně ano. Mohu potvrdit, že naše šance jsou v Ústeckém kraji veliké. Navíc jsou umocněny spoluprací se Severočechy.cz v čele s nynějším poslancem Bronislavem Schwarzem z Lomu.


Co byste na závěr rozhovoru vzkázal voličům ve Šluknovském výběžku?
Výběžek se potýká s řadou problémů v různých oblastech. Pokud nám voliči dají svou důvěru, a zvolí si nás, rádi bychom se věnovali těm nejpalčivějším problémům.  Tím největším v současné době je zabezpečení kvalitní zdravotní péče pro občany celého Šluknovského výběžku. Tento problém se týká i mých dětí a proto se mu budu velmi intenzivně věnovat. Také mi není lhostejný fakt, že Šluknovský výběžek se pro Prahu a Brusel stává pomyslným odkladištěm nepřizpůsobivých občanů.  Šluknovský výběžek je místem, kde jsem se narodil a chci i nadále žít, proto budu usilovat o jeho celkový rozvoj.
Každý, kdo uznává názory čestného předsedy Strany práv občanů – prezidenta Miloše Zemana – se může spolehnout, že v nás má jednoznačnou oporu.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info