Dnes je neděle 23.2.2020, 17:35, svátek má Svatopluk.

Rumburská nemocnice bude mít výrazně vyšší finanční ztrátu, než bylo schváleno

obr

11.10.2017 - Rumburk - 

Hlavním bodem jednání rumburského zastupitelstva města dne 21.září byla problematika Lužické nemocnice a polikliniky. Těsně před tímto jednáním obdrželi zastupitelé od vedení města na stůl dvoustránkový materiál s názvem „Hospodaření LNaP, a.s. 2017 a predikce vývoje při současném rozsahu zdravotní péče“. Materiál je podepsán členem představenstva a ředitelem nemocnice Mgr. P.Dubravcem a nese datum čtrnáctého září. Obsahuje propočet odhadu ztráty nemocnice za tento rok podle výsledků hospodaření za leden až srpen 2017. Horní hranice odhadu ztráty je už uváděna ve výši neuvěřitelných –31,7 mil. Kč! Z tohoto materiálu je však patrné, že tento odhad v podstatě pracuje pouze se započtením dopadu uzavření porodnice od dubna tohoto roku. Není do něj však započtena celá řada dalších skutečností, které dále výrazně zhoršují hospodaření nemocnice. V materiálu není například vůbec uvedena informace o propastném propadu ve výkonech za prvních osm měsíců tohoto roku, tedy o tom, že některá klíčová pracoviště nemocnice ošetřují výrazně méně pacientů než v předchozím období. První pololetí roku je logicky ve výkonech vždy silnější než to druhé. V propočtu ztráty není také počítáno s omezením výkonů na chirurgickém oddělení, ke kterému došlo od letních měsíců a do dnes je jedna ze dvou lůžkových stanic chirurgického oddělení zcela uzavřena. Započítán není rovněž pokles výkonu očního oddělení po odchodu dvou atestovaných lékařek. Po započtení všech těchto dopadů se může letošní ztráta nemocnice zvýšit o další milióny korun a reálně může dosáhnout hranice až padesáti miliónů korun.
S přiznáním vyšší letošní ztráty nemocnice než je plánováno přitom vedení nemocnice přichází téměř přesně po třech měsících od valné hromady (20.6.2017), kde si představenstvo nechalo schválit ztrátu ve výši cca 18,9 milionů korun, a to i přes to, že v tu chvíli byl již znám dopad uzavření porodnice. 
Na celé věci je zarážející i to, kdy se informace o vyšší ztrátě dostala k zastupitelům města. Jak jsme již výše uvedli, materiál vznikl čtrnáctého září, ale starosta města Ing. Jaroslav Sykáček tvrdil, že ho obdržel až den před jednáním zastupitelstva města, tedy až ve středu dvacátého září a proto nebyl tento materiál zastupitelům zaslán včas spolu s ostatními. Znamená to tedy, že takto důležitá informace ležela zhruba týden na stole ředitele nemocnice, který je také mimochodem členem zastupitelstva města, nebo materiál zůstal ležet u starosty na stole? Ať to bylo jakkoliv, je jasné, že s materiálem se nikomu moc chlubit nechtělo.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info