Dnes je pondělí 1.6.2020, 8:08, svátek má Jarmil.

Starosta Varnsdorfu Ing. Stanislav Horáček kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny ze 13. místa na kandidátce

obr

11.10.2017 - Varnsdorf

 

Pane starosto, jste v politice 3 roky. V loňských volbách jste uspěl jako kandidát v krajském zastupitelstvu. Proč myslíte, že bychom vás měli volit i do sněmovny?

Víte, se mnou je to trochu obtížné v té politice. Já nerad slibuji něco, co nemohu ovlivnit a není mi moc příjemné sám sebe chválit. Nedělal jsem to ani v minulých volbách, protože si myslím, že ne sliby, ale činy se musíme prezentovat. Mám pocit ze společných setkání z občany, že lidé cítí, že se ve Varnsdorfu za našeho působení začalo všechno tak nějak rychleji pohybovat. Hodně investujeme, přitom držíme vyrovnaný rozpočet. Kde to jde, žádáme o dotace, i když je to procesně velmi náročné, šetříme tím městskou kasu. Takže si myslím, že dost voličů mi dalo v krajských volbách hlas právě proto, že vidí ty výsledky. Ve sněmovně se chci pokusit prosadit změnu některých zákonů a budu se snažit hledat zkušenosti a modely v zemích, kde to funguje. Jako starosta se denodenně setkávám s byrokratickými nařízeními, nepochopitelnými a nesmyslnými zákony, které nám, kteří se mají starat o chod města, zcela svazují ruce a lidem zbytečně komplikují život. Vzít rozum do hrsti, to by bylo nejlepší.


Co byste udělal pro Šluknovský výběžek?

Jsem zdejší rodák, takže výběžek je pro mě srdeční záležitost. Prioritou v rámci Šluknovského výběžku je pro mě zachování lékařské péče v této oblasti. Toto prosazuji i jako krajský zastupitel a o možném řešení jsem přesvědčen. Je potřeba začít uvažovat i o tom, jakým způsobem sem do výběžku dostat lékaře. Dříve to bylo zabezpečeno tzv. umístěnkami, jasně, bylo to v době krize, ale současná situace si vyžaduje krizová řešení. Dalším mým cílem je posílení vedení vysokého napětí 110 kV, jehož nedostatečnost brzdí průmyslový rozvoj Šluknovského výběžku.
 

Ve sněmovně to chce silné lokty a taky psychickou odolnost. Jste na to připraven?

Jsem tělem i duší sportovec. Běžet maraton, to je běh na dlouhou trať, stejně jako v politice. Sport a hlavně běh mi pomáhá odreagovat se od každodenního stresu a udržovat se v dobré fyzické i psychické kondici. Samozřejmě, že jsou někdy dny, kdy se rozeběhnu, a každý krok je obtížný. Postupně jsem se ale naučil stanovit si určitý cíl: zatnout zuby a pokračovat, i když se tělu zrovna moc nechce. Mám to takto nastavené v životě a tedy i v politice. Budu bojovat i za celý Šluknovský výběžek.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ČervenDalší »
PoÚtStČtSoNe
10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 
29 30      
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info