Dnes je středa 21.10.2020, 12:56, svátek má Sabina.

Českolipská nemocnice se připravila na budoucí maminky ze Šluknovského výběžku

obr

Českolipská nemocnice se připravila na budoucí maminky ze Šluknovského výběžku

4.5.2017


Na situaci jsme se zeptali primáře Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloše Volka. 
Jak jste připraveni na rodičky z okolí Rumburku, už máte nějaké zprávy?
Evidujeme relativně velké množství telefonátů ze strany maminek ze Šluknovského výběžku. Všechny uklidňujeme, že kapacity máme, že je samozřejmě přijmeme a zároveň jim vysvětlujeme, jak před samotným porodem postupovat.
Co musí budoucí rodička učinit, aby rodila v českolipské nemocnici?
U nás stačí, když se k nám rodička ve 33 až 34 týdnu těhotenství dostaví a sepíše porodopis. Může k nám přijít každý všední den v dopoledních hodinách a sestřičky s ní veškeré náležitosti vyřídí.  Ideální jsou pravidelné návštěvy budoucích rodiček v ambulanci, a to od 38. týdne těhotenství, kde se již konkrétně seznámíme se zdravotním stavem rodičky a můžeme se tomu při porodu
co nejvíce přizpůsobit.
Dá se vyčíslit, o jaké navýšení porodů se bude pro českolipskou nemocnici jednat? A kolik porodů se celkem uskutečnilo v českolipské nemocnici v loňském roce?
V naší nemocnici jsme v roce 2016 provedli celkem 950 porodů, v Rumburské nemocnici
se jednalo o přibližně 400 porodů. Počítám, že se tento počet rozvrství i na další porodnice
v kraji, u nás by se mohlo jednat o zhruba 150 porodů za rok více.
Jste takovéto množství rodiček schopni přijmout?
Určitě, jsme na to připraveni. Na porodnickém oddělení je v běžných případech relativně rychlý  posun pacientek, zdravá rodička a zdravý novorozenec jsou u nás zpravidla 4 dny. Operativně jsme připraveni také využívat obě části našeho oddělení, tedy jak porodnickou část, tak gynekologickou a v každém případě funguje komunikace mezi okolními nemocnicemi.
Jaké služby pro rodičky v českolipské nemocnici poskytujete?
Absolutní samozřejmostí je přítomnost blízkých osob u porodu. V České Lípě nabízíme vedení porodu na našich dvou nových porodních pokojích, kde má rodička jak zázemí lékařské, tak i veškeré pohodlí. Kromě speciálního porodního křesla je zde gauč, k dispozici kuchyňský kout, cvičební pomůcky nebo sociální zázemí. Využití porodních pokojů, které jsme získali i díky přispění města Česká Lípa, je zcela zdarma. Dále nabízíme klasické nadstandartní pokoje. Budoucí rodičky jsou také na většině pokojů spojeny se svými blízkými pomoci bezplatného internetu. I u samotného porodu se lze domluvit na různých alternativních přístupech, snažíme se rodičkám maximálně vyhovět tak, aby pro ně byl porod neopakovatelný zážitek.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ŘíjenDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info