Dnes je středa 21.10.2020, 12:03, svátek má Sabina.

Rumburk – Zákulisní hry kolem rumburské nemocnice?

obr

Rumburk – Zákulisní hry kolem rumburské nemocnice? 

4.5.2017

Před velikonočním prodlouženým víkendem navštívil Rumburk ministr zdravotnictví Ludvík. Návštěvu města a nemocnice spojil s osobní návštěvou příbuzných ve Varnsdorfu. Z pohledu významnosti lze návštěvu ministra hodnotit jako zcela běžnou, s největší pravděpodobností bohužel bez zásadního významu na další vývoj nemocnice. O to zajímavější však bylo to, co se kolem této návštěvy rozpoutalo na facebooku. Bývalý tiskový mluvčí města Rumburk Dalibor Dvořák (ČSSD) zde zveřejnil mimo jiné informaci o tom, že ministr přijel na pozvání starosty Sykáčka (ČSSD) a předsedy místní ČSSD Pokorného. Na to reagoval děčínský zastupitel Václav Němeček (také ČSSD), který napsal: „Tento článek je naprostá lež, schůzku inicioval Jaroslav Foldyna  a rozhodně ne Jaroslav Sykáček ani Pokorný. Dalibore Dvořáku piš prosím jen pravdu, děkuji.“ Ten na to Němečkovi reagoval: „Nechci být za lháře, či mystifikátora - to se omlouvám, ale vážně v tom nebyl žádný záměr. Tímto se tedy omlouvám i Jaroslavu Foldynovi a Tobě děkuji za upozornění.“ Prostý čtenář má z toho hlavu zamotanou a ptá se, co že se to hraje za hru? To nic, jen volby se zase blíží a jak je vidět, tak i zásluhu na návštěvě ministra si někteří místní politici snaží přisvojit. Jen ten pan Němeček jim to „kazí“.
Významně zajímavější byla však reakce hejtmana Oldřicha Bubeníčka, kterou přidal pod text svého náměstka Jaroslava Foldyny : „Ústecký kraj dal konkrétní nabídku městu Rumburk pro zachování nemocnice. Dosud nedostal odpověď. Pan ministr to nevyřeší. Kraji je jasné, že nemocnice ve Šluknovském výběžku musí pokračovat.“ Podle informací redakce jednání o rumburské nemocnici u hejtmana Ústeckého kraje proběhlo již 10.března, vedení města Rumburk však doposud o žádné konkrétní nabídce, kterou mělo dostat od hejtmana neinformovalo. To je hodně zvláštní i s ohledem na to, jak vážná je situace kolem nemocnice. Informace, natož projednání nabídky na zachování nemocnice nezaznělo ani na jednání zastupitelstva, které v Rumburku proběhlo 6.dubna. Připraveny doposud nejsou ani podklady podle usnesení Zastupitelstva města Rumburk ze dne 2.února, které bylo schváleno ve znění: „ZM ukládá Ing. Jaroslavu Sykáčkovi, starostovi města, p. Jiřímu Pimparovi, místostarostovi města, a Ing. Aloisi Kittlovi, místostarostovi města, připravit ve spolupráci s představenstvem Lužické nemocnice a polikliniky, a.s. podklady pro případný vstup strategického partnera do společnosti LNaP, a.s.“
Čtenář se oprávněně ptá, co vedení města Rumburk téměř tři měsíce dělalo pro záchranu nemocnice? Jak je možné, že se v Rumburku neví o tom, že hejtman zástupcům města Rumburk již 10.března předložil konkrétní nabídku pro zachování nemocnice? Proč nebyl návrh předložen k projednání zastupitelům města na jejich zasedání 6.dubna? Jsou pravdivé informace o tom, že někdo z rumburských jedná se společnostmi jako je např. PENTA nebo AGEL, tak jak se lze dočíst v celostátních médiích a na internetu? Jaká zákulisní hra se hraje o rumburskou nemocnici a kdo z ní bude mít prospěch? Už dnes je však téměř jisté, že pacienti ani zaměstnanci nemocnice to nebudou.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ŘíjenDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info