Dnes je pondělí 1.6.2020, 6:07, svátek má Jarmil.

MOGUL Dakar Setkání 2017 - pozvánka

obr

Motoristická sezona již pomalu otevírá dveře a organizátoři akcí pro své příznivce a fanoušky postupně připravují letošní akce. Na první jarní víkend, 26.března 2017, připravil Autodrom v Sosnové u České Lípy první super akci ze svého letošního programového plánu - MOGUL Dakar Setkání. Na dráze se představí ti nejlepší čeští závodníci z Rallye Dakar, Africa ECO Race a dalších maratónských a offroad soutěží. Jako každý rok organizátoři pozvali osobnost světového motoristického sportu. Letos se divákům představí španělský závodník Xavier Pons. Jeho krátké představení přebrané z tiskové zprávy:
… španělský závodník má za sebou dlouhou kariéru soutěžního jezdce v mistrovství světa v rally, kdy byl členem továrního týmu Subaru WRT a také týmu Kronos Total Citroën WRT, kde s Citroënem Xsara WRC závodil po boku Sébastiena Loeba. Xavier Pons se zde představí jako člen týmu South Racing, který je globálním týmem sídlící v Evropě, Jižní Africe a Jižní Americe. Jako jediný tým na světě je pověřený automobilkou Ford ke stavbě oficiálních dakarských speciálů s označením Ford Ranger Dakar. South Racing se tak pyšní zařazením do rodiny Ford Performance, ve které jsou například M-Sport (FIA WRC) nebo Ganassis Racing (FIA WEC). Majitel a manažer týmu Scott Abraham prošel týmy jako X-Raid (BMW, Mini) a OVERDRIVE (Toyota). Jedničkou týmu je v současné době španělský závodník Xavier Pons, který ve světovém šampionátu odjel dvaašedesát soutěží, a nyní se věnuje převážně závodění v offroad maratonech.

Celodenní program, který začíná od 9:00 s předpokládaným koncem v 16:30, MOGUL Dakar Setkání v Sosnové u České Lípy nabídne v neděli 26. března fanouškům motoristického sportu možnost sledovat dakarské speciály v prostoru divácky přístupné servisní zóny, kde se milovníkům techniky nabídne jedinečný pohled z blízka na dakarské speciály, které zdolávají tisíce kilometrů těch nejtěžších rally světa. Závodníci svou techniku představí ale také na atraktivní offroadové trati, což v podobném obsazení není možné vidět nikde jinde v České republice. Součástí programu MOGUL Dakar Setkání bude také finále seriálu MOGUL Driving Cup, v němž se utká pestrá směsice soutěžních speciálů na paralelní trati autodromu a vystřídá tak dakarské speciály, které budou zrovna v servisním zázemí. Na trati se tak stále bude něco dít a zkrátka nepřijdou ani fanoušci atraktivních dakarských RC modelů, které se zde představí v exhibičním závodě. Velké dakarské speciály doplní výstava malých, ale excelentně propracovaných modelů dakarské techniky, která bude rovněž v areálu přístupná divákům.

Více informací najdete na www.autodrom.cz a facebooku Autodrom Sosnová. Vstupenky za cenu 150,- Kč pro dospělé si můžete objednat v předprodeji na emailu obchod@autodrom.cz a nebo zakoupit přímo na místě době konání akce v pokladnách autodromu. Děti do 12 let mají vstup zdarma.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pro i-Zpravodaj připravil Jiří Laštůvka

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ČervenDalší »
PoÚtStČtSoNe
10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 
29 30      
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info