Dnes je pondělí 19.8.2019, 7:27, svátek má Ludvík.

MOGUL Dakar Setkání 2017 - pozvánka

obr

Motoristická sezona již pomalu otevírá dveře a organizátoři akcí pro své příznivce a fanoušky postupně připravují letošní akce. Na první jarní víkend, 26.března 2017, připravil Autodrom v Sosnové u České Lípy první super akci ze svého letošního programového plánu - MOGUL Dakar Setkání. Na dráze se představí ti nejlepší čeští závodníci z Rallye Dakar, Africa ECO Race a dalších maratónských a offroad soutěží. Jako každý rok organizátoři pozvali osobnost světového motoristického sportu. Letos se divákům představí španělský závodník Xavier Pons. Jeho krátké představení přebrané z tiskové zprávy:
… španělský závodník má za sebou dlouhou kariéru soutěžního jezdce v mistrovství světa v rally, kdy byl členem továrního týmu Subaru WRT a také týmu Kronos Total Citroën WRT, kde s Citroënem Xsara WRC závodil po boku Sébastiena Loeba. Xavier Pons se zde představí jako člen týmu South Racing, který je globálním týmem sídlící v Evropě, Jižní Africe a Jižní Americe. Jako jediný tým na světě je pověřený automobilkou Ford ke stavbě oficiálních dakarských speciálů s označením Ford Ranger Dakar. South Racing se tak pyšní zařazením do rodiny Ford Performance, ve které jsou například M-Sport (FIA WRC) nebo Ganassis Racing (FIA WEC). Majitel a manažer týmu Scott Abraham prošel týmy jako X-Raid (BMW, Mini) a OVERDRIVE (Toyota). Jedničkou týmu je v současné době španělský závodník Xavier Pons, který ve světovém šampionátu odjel dvaašedesát soutěží, a nyní se věnuje převážně závodění v offroad maratonech.

Celodenní program, který začíná od 9:00 s předpokládaným koncem v 16:30, MOGUL Dakar Setkání v Sosnové u České Lípy nabídne v neděli 26. března fanouškům motoristického sportu možnost sledovat dakarské speciály v prostoru divácky přístupné servisní zóny, kde se milovníkům techniky nabídne jedinečný pohled z blízka na dakarské speciály, které zdolávají tisíce kilometrů těch nejtěžších rally světa. Závodníci svou techniku představí ale také na atraktivní offroadové trati, což v podobném obsazení není možné vidět nikde jinde v České republice. Součástí programu MOGUL Dakar Setkání bude také finále seriálu MOGUL Driving Cup, v němž se utká pestrá směsice soutěžních speciálů na paralelní trati autodromu a vystřídá tak dakarské speciály, které budou zrovna v servisním zázemí. Na trati se tak stále bude něco dít a zkrátka nepřijdou ani fanoušci atraktivních dakarských RC modelů, které se zde představí v exhibičním závodě. Velké dakarské speciály doplní výstava malých, ale excelentně propracovaných modelů dakarské techniky, která bude rovněž v areálu přístupná divákům.

Více informací najdete na www.autodrom.cz a facebooku Autodrom Sosnová. Vstupenky za cenu 150,- Kč pro dospělé si můžete objednat v předprodeji na emailu obchod@autodrom.cz a nebo zakoupit přímo na místě době konání akce v pokladnách autodromu. Děti do 12 let mají vstup zdarma.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pro i-Zpravodaj připravil Jiří Laštůvka

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

SrpenDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info