Dnes je neděle 9.12.2018, 22:48, svátek má Vratislav.

FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava 1:1 (0:1)

obr

Dvanácté kolo FNL připravilo pro fotbalové nadšence Varnsdorfu a okolí sportovní lahůdku. Netradičně v pátek 21.října 2016 přivítali domácí hosty ze severní Moravy, mužstvo FC Baník Ostrava. Kromě bezpečnostních manévrů to bylo znát i návštěvnosti. Zápas si nenechalo ujít 1525 diváků. A na atmosféře zápasu to bylo patřičně znát. Necelá dvoustovka fandů hostů předvedla zprvopočátku zakřiknutým varnsdorfským fandům co je to podpora mužstva. Skandování, oslavné chorály a sborové děkovačky za předvedené akce. Ale z hlediště na trávník. Baník má své renomé a jeho druhé místo v tabulce jistě není náhoda. Domácí se zatím v soutěži víceméně trápí. Herní projev je těžkopádný a výsledky spíše nahodile dobré. Jak si povedou proti tak silnému soupeři? To byla otázka, která jistě trápila nejen trenéra, hráče, ale i mnoho fanoušků. První poločas byl v režii ostravských hostů. Začali sebevědomě. Jenže domácí se nezatáhli do obrany, ale snažili se o konstruktivní fotbal. Proti předcházejícím zápasům zrychlili přechodovou fázi z obrany do útoku. A výsledek? Hosté museli bedlivě hlídat útočníky domácích. Hra byla poměrně vyrovnaná. Po dlouhé době to byl pohledný fotbal. V závěru poločasu se přece jen hostům podařila rychlá akce, která i s přispěním domácího obránce skončila brankou.  Po prvním poločasu odcházeli do kabin spokojenější hosté. Druhý poločas jasně ovládli domácí. Jak na hřišti, tak v hledišti. Varnsdorfští se rozpomněli na dobu svých parádních výsledků a slavný Baník se nestačil divit! V šedesáté třetí minutě domácí vyrovnali a měli na kopačkách i několik dalších slibných šancí. Stejně na tom byli i hostující hráči. Hra měla spád, napětí a emoce. Takový „kotel“ Kotlina dlouho nezažila. V závěru hosté dohrávali o deseti, ale domácí krátkou přesilovku nestačili využít.  Po dlouhé době sportovní zážitek, který musel uspokojit i toho nejnáročnějšího fandu. Doufejme, že to byl pozitivní restart mužstva do dalších zápasů.

Pro i-Zpravodaj připravil Jiří Laštůvka

FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016 FK Varnsdorf – FC Baník Ostrava  1:1 (0:1) - Varnsdorf - 21.10.2016