Dnes je středa 26.2.2020, 21:14, svátek má Dorota.

Napsali jste nám: Mé setkání s "akcí" senátora

obr

30.9.2014 - Šluknovsko -

Nikdy jsem si nedělal iluze o tom, co zmůže senátor. Naivně jsem ale očekával, že by se mohl alespoň snažit. Celou tu dobu, co Senát u nás existuje, pracuju tak či tak v čele města Krásná Lípa, a s prací senátora jsem se fakticky nesetkal. Tedy kromě neúčinného schůzování či planého řečnění na setkáních, kterých se případně ten či onen senátor občas "účastnil" (bez reálného posouvání problému). Káva, chlebíček, fotečka na web či facebook. Jinak prostě NIC. Jeden, druhý, třetí... Bylo to frustrující. Poté, co jsem se přesvědčil, že v tomto pocitu nejsem zdaleka sám, začal jsem přemýšlet, že bych se mohl pokusit tuto situaci změnit a zvážit svoji kandidaturu. A tu se věci náhle daly do pohybu. Jeden bývalý senátor, sotva zaslechl, že o tom uvažuji, už tu byla schůzka, a druhá... i za účasti jeho spolustraníků a dalších figur. A přibyly „rozmlouvací“ návštěvy. Měl bych přece pochopit, že jsou tu jiní, zkušenější, vyzrálejší, zasloužilí. A že já jsem ještě nic nedokázal. A podobně.
To mě přesvědčilo. Ale taky rozohnilo. Kde se v něm vzalo takové sebevědomí? On již svou šanci měl.
No a současný senátor mi po mnoha letech poprvé zavolal až letos v sobotu 23. srpna dopoledne. Ne že by ho zajímalo, co nás ve městě trápí a má to obecnější příčinu, s kterou by třeba mohl pomoci, alespoň teď, před volbami. To opravdu ne. Volal, aby mi vysvětlil, že na svém facebooku nemám mít nepatřičné narážky. Asi deset minut předtím jsem tam totiž zveřejnil nevinný vtípek o tom, co jsem viděl "ve městě stávajícího senátora". Deset minut - a hned odezva! A ve středu 17. září zase telefon. Koho jsem prý v jakémsi rozhovoru měl na mysli, když jsem mluvil o rozdávání úsměvů a růží před volbami. Chtělo se mi volajícímu říct: „Škoda, že místo sledování mediálních výstupů a sebeprezentace pár týdnů před volbami jsi podobně aktivně nepracoval celé volební období. Pak bys jednak nemusel a jednak neměl čas řešit blbosti.“ Ale vím, že to nemá smysl.
A ještě na jednu předvolební zkušenost jsem si vzpomněl. V červnu mi přišla pozvánka na tradiční akci v našem městě, kterou spolupořádala a jejíž náklady z velké části nesla Krásná Lípa. Jak jsem se podivil, že na setkání a raut, který platíme my, zve mě a celou řadu dalších lidí pan senátor! Tomu se asi říká „převzít záštitu nad akcí“. Dobrý vtip.
Tak to jsou mé zkušenosti s činností dosavadních senátorů v našem regionu. A myslím, že zkušenost většiny kolegů starostů není jiná.
S touhle srandou je potřeba skončit.
Zbyněk Linhart, starosta města Krásná Lípa

https://www.facebook.com/linhart.krasnalipa

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info