Dnes je čtvrtek 18.7.2019, 0:34, svátek má Drahomíra.

Do komunální politiky chce stále více lidí

13.9.2014 - 

Šluknovsko/ Děčínsko –

Bezmála tři tisíce lidí se budou v letošních komunálních volbách, které se uskuteční 10. a 11. října, ucházet o místa v obecních zastupitelstvech na Děčínsku. Největší boje se strhnou asi ve Varnsdorfu a Rumburku. Ve Varnsdorfu totiž kandiduje nejvíce stran a sdružení z celého Děčínska. Na 15 kandidátkách je 303 lidí, míst ve varnsdorfském zastupitelstvu  je ale 21.  Zajímavá je kandidátka varnsdorfské ČSSD a také strany ANO, které vedou slušnou a zároveň věcnou kampaň.  V Rumburku na sebe naopak některé strany upozorňují agresivní kampaní. Například kampaň rumburské strany „Město lidem“ je mnohdy až za hranicí slušného chování, což v konečném finále vyznívá dost lacině a neprofesionálně.  Napadají a osočují ostatní kandidáty lživými pomluvami. Drsnější formu kampaně zvolili také někteří členové rumburského sdružení ANO. Naopak v sousedním Šluknově či Jiříkově se opět vede poměrně klidná kampaň.
      Ve stejném termínu jako volby komunální se na Děčínsku rovněž uskuteční 1. kolo voleb senátních.  O senátní křeslo bojuje na Děčínsku deset lidí, mezi nimi jsou i kandidáti ze Šluknovského výběžku. Zbyněk Linhart – starosta Krásné Lípy, Petr Šmíd – SPO Varnsdorf, Josef Zoser – starosta Jiřetína pod Jedlovou a současný senátor Jaroslav Sykáček.
      Z pohledu uplynulého volebního období se asi nejvíce vizuálně „proměnila“ Krásná Lípa, kde jsou výsledky patrné už při pohledu na místní náměstí a Dům Českého Švýcarska. Dle našeho názoru je Krásná Lípa jednoznačně na prvním místě. V oblasti rozvoje ji následuje určitě Rumburk. Ten svůj ráz změnil velmi výrazně jak v oblasti komunikací, tak v oblasti rozvoje průmyslu. Vyrostl tady další podnik, který dává lidem ve výběžku práci, což v dnešní době není snadné. Za zmínku stojí také sousední Šluknov, který se pyšní svou stále se rozvíjející dominantou - zámkem a nově vybudovaným autobusovým nádražím. Z menších obcí dáváme „palec nahoru“ nově zrekonstruovanému náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ČervenecDalší »
PoÚtStČtSoNe
10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 
29 30 31     
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info