Dnes je neděle 23.2.2020, 17:33, svátek má Svatopluk.

Do komunální politiky chce stále více lidí

13.9.2014 - 

Šluknovsko/ Děčínsko –

Bezmála tři tisíce lidí se budou v letošních komunálních volbách, které se uskuteční 10. a 11. října, ucházet o místa v obecních zastupitelstvech na Děčínsku. Největší boje se strhnou asi ve Varnsdorfu a Rumburku. Ve Varnsdorfu totiž kandiduje nejvíce stran a sdružení z celého Děčínska. Na 15 kandidátkách je 303 lidí, míst ve varnsdorfském zastupitelstvu  je ale 21.  Zajímavá je kandidátka varnsdorfské ČSSD a také strany ANO, které vedou slušnou a zároveň věcnou kampaň.  V Rumburku na sebe naopak některé strany upozorňují agresivní kampaní. Například kampaň rumburské strany „Město lidem“ je mnohdy až za hranicí slušného chování, což v konečném finále vyznívá dost lacině a neprofesionálně.  Napadají a osočují ostatní kandidáty lživými pomluvami. Drsnější formu kampaně zvolili také někteří členové rumburského sdružení ANO. Naopak v sousedním Šluknově či Jiříkově se opět vede poměrně klidná kampaň.
      Ve stejném termínu jako volby komunální se na Děčínsku rovněž uskuteční 1. kolo voleb senátních.  O senátní křeslo bojuje na Děčínsku deset lidí, mezi nimi jsou i kandidáti ze Šluknovského výběžku. Zbyněk Linhart – starosta Krásné Lípy, Petr Šmíd – SPO Varnsdorf, Josef Zoser – starosta Jiřetína pod Jedlovou a současný senátor Jaroslav Sykáček.
      Z pohledu uplynulého volebního období se asi nejvíce vizuálně „proměnila“ Krásná Lípa, kde jsou výsledky patrné už při pohledu na místní náměstí a Dům Českého Švýcarska. Dle našeho názoru je Krásná Lípa jednoznačně na prvním místě. V oblasti rozvoje ji následuje určitě Rumburk. Ten svůj ráz změnil velmi výrazně jak v oblasti komunikací, tak v oblasti rozvoje průmyslu. Vyrostl tady další podnik, který dává lidem ve výběžku práci, což v dnešní době není snadné. Za zmínku stojí také sousední Šluknov, který se pyšní svou stále se rozvíjející dominantou - zámkem a nově vybudovaným autobusovým nádražím. Z menších obcí dáváme „palec nahoru“ nově zrekonstruovanému náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info