Dnes je neděle 23.2.2020, 18:45, svátek má Svatopluk.

Jak se hubne ve Šluknovském výběžku

obr

14.5.2014 - Varnsdorf - 

Paní Lenka z Varnsdorfu zhubla ze 123kg na 74kg.
"Vyzkoušela jsem mnoho drastických diet, ale až díky paní Renatě Valčíkové a dietě Cambridge, se mi podařilo zhubnout", pochvaluje si paní Lenka Chlanová z Varnsdorfu, která během osmi měsíců zhubla téměř 50kg. 
 

Paní Lenko, kdy jste začala pociťovat, že máte problémy s váhou?

Byl to můj celoživotní boj s nadváhou a posléze i s obezitou. Necítila jsem se vůbec dobře. Byla jsem unavená, snadno se zadýchala a měla jsem bolesti kolen. Ten zásadní impuls pro mě byl výlet do Prahy, kde jsem při prohlídkách památek nestačila svým dětem. Řekla jsem si dost.

Zkoušela jste se svých nadbytečných kilogramů v minulosti zbavit?
Vyzkoušela jsem mnoho drastických diet, byla jsem z toho až zoufalá. Pak jsem se dozvěděla o Cambridge dietě, a tak jsem si řekla, že to vyzkouším. Navštívila jsem výživovou poradnu paní Valčíkové a hned začala s dietou. Po pár týdnech šla ručička na váze dolů a dokonce jsem vysadila i prášky na bolest, které jsem brala kvůli kolenům. A to bylo hlavní motivací. Důležitá je ale výdrž, ale rychlý úbytek na váze mě motivoval vydržet. Byla jsem plná elánu a cítila se jako „znovuzrozená“.

Kdy jste s dietou začala?
To vím přesně. Začala jsem 29.8.2013 a skončila v 2.12.2013. Takže jsem Cambridge dietu držela cca tři měsíce. Poté mě Renata vyvedla z Cambridge do běžného stravování, a já (i když pomaleji), hubla dál pod jejím vedením a s normálním jídlem. Před vánoci jsem si pořídila eliptický trenažer, abych hubnutí podpořila. Nejdřív jsem na něm vydržela pět minut a byla jsem vyčerpaná. Dneska si dám sto dřepů a „vyběhám“ bolest na trenažeru, kde můžu být klidně hodinu. Vše dle doporučení mé poradkyně:-).

Byly i situace, kdy jste dietu porušila nebo byste nejraději s hubnutím skončila?
S hubnutím jsem určitě skončit nechtěla, protože jak kila ubývala, cítila jsem se mnohem lépe, jak jsem již říkala, najednou jsem měla více energie.  Při striktním dodržování Cambridge nemáte nutkavou potřebu cokoli sníst. Pocit hladu je minimální a takové ty „semtamchutě“ se dají celkem snadno překonat. V druhé fázi, tj. po ukončení programu Cambridge, už je to těžší, ale když se chce, tak to jde.

Prozradíte nám, kolik Vás dieta finančně vyšla?
Dieta stála něco kolem šesti tisíc korun každý měsíc. Není to levné, ale stojí to za to! Rozhodně nelituji. Opakuji, že bych do toho šla znovu.

Se svou současnou váhou jste již spokojena?
Ráda bych se dostala na váhu 70kg, od které mě dělí 4kg. Ale jsem si jistá, že pod vedením Renči Valčíkové to zvládnu. Ráda bych ještě vzkázala všem, kteří bojují s nadváhou, aby neváhali ani minutu. Výsledek stojí opravdu za to a nakonec budete litovat, že jste se nerozhodli o pár dní dřív. 


Ještě poslední otázka. Kam se můžou lidé, kteří chtějí zkusit Cambridge diet, obrátit?
Na paní Renatu Valčíkovou. Domluvit schůzku si můžete buď v Rumburku, nebo ve Varnsdorfu. Telefonní číslo je 604 502 110, nebo www.valcikova.cz, kde je uvedeno více informací.

Děkujeme za rozhovor.
Pozn. redakce.
Paní Lenka s námi nejdřív rozhovor vůbec dělat nechtěla, ale po několika prosbách z naší strany, svolila. A to zejména proto, aby dodala odvahu těm, kteří si myslí, že už nezhubnou. Lenka na nás působila jako úplně pohodová žena, ze které na první pohled vyzařuje pozitivní energie. A fotky mluví za vše…..

 

 

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
     
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29  
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info