Dnes je středa 24.7.2019, 8:39, svátek má Kristýna.

Důmyslné úkryty na Šluknovsku celníci bez problémů odhalili

obr

21.3.2014

Šluknovsko - Neobvyklé úkryty s nezdaněnými tabákovými výrobky odhalili v uplynulých dnech ústečtí celníci v jedné prodejně potravin ve Šluknovském výběžku.
Při odhalování skrýší celníkům vydatně pomáhal služební pes Max. Nejprve označil prodejní regál s vystaveným zbožím. Za cukrovinkami celníci nalezli několik krabiček cigaret, které postrádaly tabákové nálepky platné na území ČR. Dalších 25 kartonů s nezdaněnými cigaretami odhalili za falešnou stěnou zamaskovanou prodejním stojanem, a v zásuvce pod pokladnou ještě dvě krabičky cigaret a 100 kusů volně ložených kusovek. „Několik krabic s mlékem a džusy, které byly vystavené v horních patrech prodejního regálu, bylo přelepeno průhlednou lepicí páskou a vypadaly podezřele. Celníci v neobvyklých skrýších objevili místo deklarovaných tekutin úhledně vyskládané krabičky s nezdaněnými cigaretami,“ poznamenal tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.
Nakonec služební pes Max označil v příručním skladu místo na koberci. Kontroloři pod kobercem odhalili dřevěný poklop, pod kterým se jim naskytl pohled do sklepního prostoru o velikosti 2x3x2 metry. V úkrytu celníci objevili značné množství nezdaněných cigaret různých značek a tabákových směsí určených ke kouření.
V celkovém součtu celníci ve večerce zajistili 65 300 kusů cigaret a bezmála 22 kg tabákových směsí bez platných tabákových nálepek. Stát by jejich případným prodejem přišel na daních o téměř 200 tisíc korun. 
Z porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží je zatím podezřelá jedna osoba. V šetření případu se nadále pokračuje.

AUTOR FOTEK: Celní úřad Ústeckého kraje

FOTO ZE ZÁSAHU

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ČervenecDalší »
PoÚtStČtSoNe
10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 
29 30 31     
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info