Dnes je úterý 20.11.2018, 7:01, svátek má Nikola.

Důmyslné úkryty na Šluknovsku celníci bez problémů odhalili

obr

21.3.2014

Šluknovsko - Neobvyklé úkryty s nezdaněnými tabákovými výrobky odhalili v uplynulých dnech ústečtí celníci v jedné prodejně potravin ve Šluknovském výběžku.
Při odhalování skrýší celníkům vydatně pomáhal služební pes Max. Nejprve označil prodejní regál s vystaveným zbožím. Za cukrovinkami celníci nalezli několik krabiček cigaret, které postrádaly tabákové nálepky platné na území ČR. Dalších 25 kartonů s nezdaněnými cigaretami odhalili za falešnou stěnou zamaskovanou prodejním stojanem, a v zásuvce pod pokladnou ještě dvě krabičky cigaret a 100 kusů volně ložených kusovek. „Několik krabic s mlékem a džusy, které byly vystavené v horních patrech prodejního regálu, bylo přelepeno průhlednou lepicí páskou a vypadaly podezřele. Celníci v neobvyklých skrýších objevili místo deklarovaných tekutin úhledně vyskládané krabičky s nezdaněnými cigaretami,“ poznamenal tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.
Nakonec služební pes Max označil v příručním skladu místo na koberci. Kontroloři pod kobercem odhalili dřevěný poklop, pod kterým se jim naskytl pohled do sklepního prostoru o velikosti 2x3x2 metry. V úkrytu celníci objevili značné množství nezdaněných cigaret různých značek a tabákových směsí určených ke kouření.
V celkovém součtu celníci ve večerce zajistili 65 300 kusů cigaret a bezmála 22 kg tabákových směsí bez platných tabákových nálepek. Stát by jejich případným prodejem přišel na daních o téměř 200 tisíc korun. 
Z porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží je zatím podezřelá jedna osoba. V šetření případu se nadále pokračuje.

AUTOR FOTEK: Celní úřad Ústeckého kraje

FOTO ZE ZÁSAHU

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

ListopadDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30   
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info