Dnes je sobota 25.5.2019, 2:24, svátek má Viola.

Starostové ze Šluknovského výběžku diskutovali s hejtmanem

obr

18.3.2014

Horní Podluží -

Minulý týden se konalo jednání všech starostů ze Šluknovského výběžku ze Sdružení pro rozvoj Šluknovska.

Na schůzce starostů, která byla 7. března v Horním Podluží, byl přítomen také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Doprovodil ho krajský radní Ladislav Drlý, zástupkyně ředitele krajského úřadu Monika Zeman a Karel Giampaoli z odboru sociálních věcí. Starostové s hejtmanem probrali vysokou nezaměstnanost v regionu, regionální rozvoj, veřejnou dopravu, odpadové hospodářství a také energetické zajištění.
Ke snížení nezaměstnanosti podle hejtmana přispěje spolupráce kraje s dalšími institucemi (Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, Univerzita J. E. Purkyně, Úřad práce ČR) v rámci Paktu zaměstnanosti, a dále několik projektů podporujících nová pracovní místa. Starostové by také rádi, aby se více investovalo do regionálního rozvoje, a to nejen do cestovního ruchu. Dále na schůzce apelovali na kraj, aby neredukoval dosavadní systém dopravní obslužnosti. Co se týká problematiky likvidování odpadů, hejtman se vyjádřil, že budoucnost vidí zejména ve spalovnách.
Ředitel odboru Integrované řízení kvality a.s. ČEZ Jiří Koutecký starosty informoval o přípravě nového vedení 110 kV na Šluknovsko. K jednáním, která budou ještě probíhat, byli za region Šluknovska delegováni starostové Dolního Podluží, Varnsdorfu, Lipové a  Jiřetína pod Jedlovou.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

KvětenDalší »
PoÚtStČtSoNe
  
10 11 12 
13 14 15 16 17 18 19 
20 21 22 23 24 25 26 
27 28 29 30 31   
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info