Dnes je sobota 20.4.2019, 2:55, svátek má Marcela.

Skládka ve Varnsdorfu nebude

obr

Varnsdorf – Překladiště odpadu, které firma Ekoservis, jež je dceřinou společností Marius Pedersen, plánovala vybudovat v jedné ze čtvrtí Varnsdorfu, nakonec ve městě nebude. Na svém jednání k tomuto rozhodnutí dospěli ve čtvrtek 20. února 2014 zastupitelé. Varnsdorfští zastupitelé doporučili tamnímu starostovi Martinu Loukovi, aby pro případné překladiště odpadu vybral zcela jinou lokalitu, než tu, kterou navrhovala firma zabývající se likvidací odpadu. 
Odpad se měl do těsné blízkosti  obytných domů svážet z asi 12 obcí Šluknovského výběžku. Firma Ekoservis tak chtěla snížit náklady na svoz, který podražil poté, co byla uzavřena skládka v Rožanech.
Obyvatelé dotčené čtvrti sepsali dvě petice, kterou odevzdali na varnsdorfskou radnici. Nasbírali stovky podpisů. Několik desítek obyvatel města se také dostavilo na jednání zastupitelstva, přišli vyzbrojeni transparenty s nápisy „Chceme dýchat čistý vzduch!“ nebo „Zastupitelé, chtěli byste váš dům u skládky?“
Obyvatelé Varnsdorfu měli strach, a to nejen z přemnožení hlodavců a jiných škůdců, z velkého zápachu, ale obávali se i nárůstu počtu nákladních vozidel projíždějících městem. Odpad by se do města totiž pouze nenavážel, ale byl by z něj také i vyvážen. Odpadky se podle původních plánů měly ve Varnsdorfu překládat do velkokapacitních kontejnerů. Ty by pak firma odvezla na skládku do Volfartic na Českolipsku.

banner
INZERCEZobrazit všechny

Připravujeme...

« Předchozí

DubenDalší »
PoÚtStČtSoNe
10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 
29 30      
banner
Zubní pohotovost, lékařská pohotovost ... Více info